Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

18 marca 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – godz. 17.30.

ZESPÓŁ CHARYTATYWNY naszej parafii prowadzi dziś przed kościołem KWESTĘ WIELKANOCNĄ na rzecz parafian, którzy żyją w trudnej sytuacji materialnej. Wrzucone do puszek pieniądze przeznaczamy na żywność do paczek, które przed Świętami Wielkanocnymi otrzymają osoby w podeszłym wieku i rodziny o najniższych dochodach. Dziękujemy całej wspólnocie parafialnej za okazywaną życzliwość i chęć pomocy bliźniemu.

Paczki świąteczne rozdamy we wtorek 20 marca w godz. 15.00 -19.00. Dzięki pomocy młodzieży i wolontariuszy dostarczymy paczki do domów wszystkim seniorom w podeszłym wieku lub chorym. Pozostali parafianie objęci pomocą proszeni są o odbiór osobisty.

Poniedziałek – 19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W 1870 roku papież Pius IX ogłosił świętego Józefa patronem Kościoła Powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski.

Przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny módlmy się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnienie przez nich swojego powołania.

Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek – 19 marca - III grupa o godz. 19.15;

Piątek - 23 marca - Droga Krzyżowa ulicami parafii rozpocznie się o godz. 17.30. Zapraszamy gorąco dzieci, młodzież i dorosłych - do udziału we wspólnej modlitwie, jak też do niesienia Krzyża w czasie Drogi Krzyżowej.

Na Drogę Krzyżową przychodzimy ze świecami, lampionami, elektrycznymi latarkami.

Msze św. w piątek wieczorem o godz. 17.00 i 18.30

W piątek 23 marca – w godz. 9.00 – 12.00 – odwiedzimy w domach z przedświąteczną posługą duszpasterską /Spowiedź i Komunia św./ chorych i cierpiących, którzy nie mogą o własnych siłach przybyć do świątyni. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych do odwiedzin.

W związku z rokiem duszpasterskim św. Józefa – pielgrzymka do sanktuarium w Kaliszu. Wyjazd w sobotę 14 kwietnia o godz. 7.00. Zapisy u ks. Mariusza lub w zakrystii.

Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową.

Jej liturgia wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu.

Poświęcenie palm - na początku kaźdej Mszy św.

Przy ołtarzu znajduje się puszka na budowę Grobu Pańskiego i na kwiaty do Grobu.

Na sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

 

 

v