Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

7 sierpnia 2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek – 8 sierpnia - wspomnienie św. Dominika, kapłana.

Wtorek – 9 sierpnia - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

Środa - 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Czwartek – 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W czasie urlopów i wakacji, zadbajmy nie tylko o ciało, ale także o naszego ducha. Nie zapominajmy o niedzieli, która jest dniem w sposób szczególny poświęconym Panu Bogu. Dajemy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wypoczynku.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę. Dzisiaj wydawnictwa religijne, prasę katolicką i dewocjonalia można otrzymać na sali „B”.

Ogłoszenia Parafialne

31 lipca 2022,

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek – 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie było wielkim aktem heroizmu w walce o wolność Ojczyzny. Zginęło w nim kilkadziesiąt tysięcy powstańców, a ponad 100 tys. mieszkańców Warszawy zostało zamordowanych.

Polecajmy Bogu wszystkich, którzy oddali swoje życie w ofierze za nas, za wolną Ojczyznę, za wiarę, za obecność Krzyża w naszym życiu społecznym i narodowym.

Wtorek – 2 - sierpnia – I-szy wtorek miesiąca, Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.30. We wtorek - 2 sierpnia w kościołach parafialnych, można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”

Warunki: -

 pobożne nawiedzenie kościoła;

 odmówienie w kościele Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary;

 sakramentalna spowiedź;

 przyjęcie Komunii św.;

 modlitwa według intencji Ojca Świętego;

 wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Czwartek - 4 sierpnia - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. - I-szy czwartek miesiąca, comiesięczny dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.30 Msza św. w intencji uświęcenia kapłanów, osób zakonnych i kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego.

Piątek – 5 sierpnia – I-szy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w I-szy piątek o godz. 7.00, 8.00, 17.30, 18.30. Spowiedź w I-szy piątek rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. W każdy I-szy piątek m-ca Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w intencji ofiarodawców i dobroczyńców na budowę świątyni oraz utrzymanie kościoła i bieżące remonty.

Sobota – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

- I-sza sobota miesiąca - Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00. Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji Ojca Św., Radia Maryja i Telewizji „Trwam” oraz Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czasie urlopów i wakacji, zadbajmy nie tylko o ciało, ale także o naszego ducha. Nie zapominajmy o niedzieli, która jest dniem w sposób szczególny poświęconym Panu Bogu. Dajemy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wypoczynku.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”- za ofiarność, pomoc i modlitwę. Dzisiaj wydawnictwa religijne, prasę katolicką i dewocjonalia można otrzymać na sali „B”.

W parafii działają „róże różańcowe” męskie i żeńskie w ramach wspólnoty ŻYWY RÓŻANIEC. Członek „róży” modli się w intencjach wskazanych w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę Różańca św.. Spotkania członków Żywego Różańca odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 16.30. Osoby pragnące dołączyć do Żywego Różańca proszone są o kontakt telefoniczny do p. Ewy: 889 465 018.

 

 

v