Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

11 sierpnia 2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Środa – 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

Czwartek – 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - największe święto Maryjne. Myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród zawirowań historii, także tej najnowszej. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone bukiety kwiatów, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. 15 sierpnia - to także dzień, w którym Polacy nie zapominają o modlitwie dziękczynnej za „Cud nad Wisłą” . Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10,30, 12.00, 18.30, 20.00

Po każdej Mszy św. - poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Poświęcone wiązanki zaniesione do domu i umieszczone przy wizerunku Maryi, niech ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie dla nas czyni Pan Bóg.

W przyszły czwartek - 22 sierpnia przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa w liturgiczne Wspomnienie NMP, Królowej. Mszę Św. odpustową w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej o godz. 18.30 celebrował będzie ks. Aleksander Michalak nasz rodak. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna - ulicą Opaczewską do Orzeszkowej i powrót ulicą Opaczewską - strona nieparzysta do kościoła.

Msze św. w dniu odpustu – godz. 7.00, 8.00, 9.00 i główna Msza św. o godz. 18.30, Mszy św. o godz. 17.30 nie będzie.

Do udziału w Procesji Eucharystycznej zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i wszystkie zespoły parafialne. Spotkanie dzieci sypiących kwiaty zapraszamy na godz. 18.00.

Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-szej Komunii św. i Rocznicy - uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do udziału w orszaku procesyjnym, do niesienia chorągwi

Aby dostąpić odpustu, należy być w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź w środę 21 sierpnia od godz. 7.00 do 8.30, a po południu od godz. 17.00 do 19.00.

Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci.

Sobota – 17 sierpnia - wspomnienie św. Jacka , kapłana.

Dzisiaj prasę katolicką można otrzymać w zakrystii .

Ogłoszenia Parafialne

4 sierpnia 2019

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś I niedziela miesiąca, o godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

Poniedziałek - 5 sierpnia - W poniedziałek (5 sierpnia) rozpoczyna swój pątniczy szlak 39 Pielgrzymka Akademicka a we wtorek (6 sierpnia) 308 Piesza Warszawska Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki „Jasnogórska Matka Życia„. My, którzy nie pielgrzymujemy do naszego Narodowego Sanktuarium, bądźmy duchowo z pielgrzymami poprzez modlitwę i codzienne uczestnictwo we Mszy św.

Wtorek – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. –I-szy wtorek miesiąca, Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.30;

Czwartek – 8 sierpnia - wspomnienie św. Dominika, kapłana.

Piątek – 9 sierpnia - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).

Sobota - 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czasie urlopów i wakacji, zadbajmy nie tylko o ciało, ale także o naszego ducha. Nie zapominajmy o niedzieli, która jest dniem w sposób szczególny poświęconym Panu Bogu, dlatego należy uczestniczyć we Mszy św. bez względu na to, gdzie jesteśmy i jaka jest pogoda. Dajemy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wypoczynku.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Dzisiaj wydawnictwa religijne, prasę katolicką i dewocjonalia można otrzymać na sali „B” .

 

 

v