Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 marca 2020 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PANDEMIA KORONAWIRUSA – dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.

W Mszy świętej może uczestniczyć najwięcej 5 osób. W związku z tym do udziału w niej zapraszamy tylko rodzinę, która zamówiła intencję mszalną. Dla naszego dobra i dobra całej naszej Ojczyzny przyjmijmy i zachowajmy wszystkie polecenia wydane z powodu epidemii.

Kapłańską modlitwą ogarniamy wszystkich Parafian i o tę modlitwę w naszych intencjach również prosimy.

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej, uwzględniając aktualnie obowiązujące przepisy wprowadzone na czas pandemii, niniejszym ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Korzystających z dyspensy zachęcam do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

UWAGA – ważne informacje parafialne:

1. Msze święte w niedzielę w naszej świątyni: godz. 7:00; 8:00; 9:15; 10:30; 11:15 dolny kościół ; 13:15; 18.30; 20:00. W Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób.

2. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 17.30.

3. Rekolekcje wielkopostne oraz spotkania grup parafialnych zostają odwołane.

4. Zachęcamy do modlitwy we wspólnotach rodzinnych – odmawiajmy w naszych domach Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odprawiajmy rodzinną Drogę Krzyżową.

5. Prosimy o roztropność i troskę o innych, zwłaszcza o osoby starsze, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura…), dzieci i młodzież. Korzystajmy z dyspensy udzielonej przez Księdza Kardynała.

Msze św. w piątek wieczorem o godz. 17.00 i 18.30.

Przy ołtarzu znajduje się puszka na budowę Grobu Pańskiego i na kwiaty do Grobu.

Środa – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 jest ODWOŁANA.

Msza św. o godz. 17.30 w intencjach nowennowych.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową.

 

 

v