Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

19 sierpnia 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek – 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wtorek – 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W środę - 22 sierpnia - przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa w liturgiczne Wspomnienie NMP Królowej. Mszę św. odpustową w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej o godz. 18.30 celebrował będzie ks. Michał Markowicz nasz rodak. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna - ulicą Opaczewską do Orzeszkowej i powrót ulicą Opaczewską - strona nieparzysta do kościoła.

Msze św. w dniu odpustu – godz. 7.00, 8.00, 9.00 i główna Msza św. o godz. 18.30.

Mszy św. o godz. 17.30 nie będzie.

Do udziału w Procesji Eucharystycznej zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i wszystkie zespoły parafialne. Spotkanie dzieci sypiących kwiaty zapraszamy na godz. 18.00. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-szej Komunii św. i Rocznicy - uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do udziału w orszaku procesyjnym i do niesienia chorągwi.

Aby dostąpić odpustu, należy być w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź we wtorek 21 sierpnia od godz. 7.00 do 8.30, a po południu od godz. 17.00 do 19.00.

Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci.

Piątek – 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, apostoła. - ostatni piątek m-ca, modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

Niedziela – 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jednoczymy się w sposób szczególny z Maryją na Jasnej Górze, naszą Matką i Królową. Ta, która od ponad sześciu wieków jest z nami w świętym wizerunku, mówi zawsze o jednym, że jest ktoś, kto czuwa i nie przestaje nas kochać. Tam na Jasnej Górze jest serce, które bije dla nas. Tyle razy okazywała się nam Matką. Trzeba, abyśmy i my okazali się Jej dziećmi.

Od niedzieli – 2 września - wznawiamy niedzielną Mszą św. o godz. 13.15 i 11.15 (dolny kościół), a od poniedziałku 31 sierpnia - w dzień powszedni Mszę św. rano o godz. 6.15.

Od czwartku - 6 września - wznawiamy Kurs Przygotowania do Małżeństwa, który odbywa się w każdy czwartek o godz. 19.30 - sala „A”.

Władza zakonna Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny odwołała Siostrę Noemi zakrystiankę i skierowała ją na inną placówkę. Serdecznie dziękujemy za ofiarną służbę w naszej Parafii i życzymy owocnej pracy Chrystusowi i Ludowi Bożemu na nowej placówce.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Na sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia

 

 

v