Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

14 października 2018

Dzisiaj XVIII DZIEŃ PAPIESKI, który obchodzony jest pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa ”. Z tej racji serdecznie zachęcamy do finansowego wsparcia Dzieła Nowego Tysiąclecia, które pomaga zdolnej, ubogiej młodzieży uzyskać upragnione wykształcenie.

W parafii działają „róże różańcowe” męskie i żeńskie w ramach wspólnoty ŻYWY RÓŻANIEC. Osoby pragnące dołączyć do Żywego Różańca proszone są o kontakt telefoniczny: 889 465 018.

Dzisiaj – Dzień Nauczyciela, z tej racji wszystkim nauczycielom, w tym katechetom i wychowawcom, składamy jak najlepsze życzenia

Poniedziałek – 15 października – wspomnienie św. Teresy a Avila, dziewicy i doktora Kościoła

Wtorek – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; 16 października, 40 lat temu (1978r.), Bóg powołał Karola Wojtyłę, arcybiskupa krakowskiego, na Stolicę Piotrową. p id="u1816-19">Środa – 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Czwartek – 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty; dzień modlitw za pracowników służby zdrowia, za wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Piątek – 19 października – przypada 34 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, przy ul. Hozjusza 2 Msza św. o godz. 18.00

Wszystkich, którzy pragną lepiej poznać kult Bożego Miłosierdzia zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 19 październik na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja ks. Mariusza

.

Sobota – 20 października – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana;

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15

Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz.18.00

Przyszła niedziela 21 października rozpoczyna Tydzień Misyjny w całym Kościele. Ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Można już włączać swoich bliskich zmarłych na Wypominki - tj. modlitwy roczne, i jednorazowe. Za wszystkich, których polecimy w tegorocznych wypominkach odprawiamy dwie Msze św. w Dzień Zaduszny i 12 Mszy św. w ciągu roku, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18 30 . W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 są czytane wypominki i modlitwa Anioł Pański . Na wypominki można składać już dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Na sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia Zachęcamy do nabycia i czytania tygodników i miesięczników katolickich.

 

 

v