Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

4 grudnia 2022

II NIEDZIELA ADWENTU

Na RORATY, które będą odbywały się codziennie oprócz niedziel o godz. 6.15, w sposób szczególny zapraszamy dzieci w poniedziałek, środę i piątek również na godz. 6.15.

Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, o godz. 16.30 - Spotkanie dla Czcicieli Żywego Różańca a o godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wtorek – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja.

– I-szy wtorek miesiąca, Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.30.

Środa – 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15.

Czwartek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00 a po południu - godz. 17.30 i 18.30.

W południe o godz. 12.00 zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI – modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Pamiętajmy, że jest to wielkie Święto Maryjne.

Piątek - 9 grudnia - Msza św. o godz. 8.00 w intencji ks. Daniela. Składamy Solenizantowi serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego na każdy dzień w służbie Bogu i ludziom.

Przy ołtarzu znajduje się puszka na budowę szopki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.

W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszek przy wyjściu przeznaczone na Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.15 promocja ministrantów na wyższe stopnie.

W przyszłą niedzielę 11 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Leszek Kwiatkowski. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Przypomnijmy naszym dzieciom, zaprośmy sąsiadów. Otoczmy wszystkich modlitwą.

Członkowie parafialnego Zespołu Charytatywnego „Caritas” przeprowadzą w najbliższą niedzielę 11 grudnia po każdej Mszy św. KWESTĘ na rzecz ubogich Parafian. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na paczki żywnościowe, które rozdamy przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy gorąco do wsparcia każdą kwotą tej ważnej dla naszej parafii akcji charytatywnej.

W przyszłą środę 15 grudnia Zespół Charytatywny wydawać będzie paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian: seniorów oraz wielodzietnych rodzin. Dzięki pomocy młodzieży i wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, dostarczymy do domów paczki osobom w podeszłym wieku lub chorym. Pozostali parafianie objęci pomocą proszeni są o osobisty odbiór żywności w sali Prymasa Tysiąclecia w godz. od 15.00 do 19.00.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Na sali „B” można otrzymać różne pozycje książkowe, kalendarze, karty świąteczne i okolicznościowe w dużym wyborze, opłatki wigilijne, świece CARITAS.

Opłatki wigilijne nabywamy tylko w parafii, nie kupujemy ich na bazarach i w supermarketach. Nikt też z parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

Caritas Polska po raz kolejny prowadzi w tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Wigilijna świeca jest symboliczną oznaką gotowości do dzielenia się miłością z tymi, którzy nie mogą radośnie przeżyć Świąt Bożego Narodzenia. Świece można nabyć na sali „B”.

Grudzień jest w naszej ojczyźnie miesiącem bolesnych wspomnień - 16 grudnia 1970 roku masakra robotników na polskim Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 r wprowadzenie stanu wojennego i 16 grudnia 1981 roku pacyfikacja kopalni „Wujek”. Upamiętnianie bolesnych wydarzeń z kart naszej historii - to hołd, jaki jesteśmy winni tym, którzy poświęcali życie, abyśmy mogli żyć wolni. Ginęli przeciwstawiając się złu i niesprawiedliwości a swoją postawą świadczyli o prawdziwych wartościach. Módlmy się za ofiary tamtych dni, za wszystkich, którzy doznali krzywd.

Ogłoszenia Parafialne

27 listopada 2022

I NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Od jutra rozpoczynamy RORATY, które będą odbywały się codziennie o godz. 6.15. Dzieci zapraszamy w środy i piątki również o godz. 6.15.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – 30 listopada – św. Andrzeja, Apostoła.

Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.15.

Czwartek – 1 grudnia – I-szy czwartek miesiąca, comiesięczny dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.30 Msza św. w intencji uświęcenia kapłanów, osób zakonnych i kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego.

Piątek – 2 grudnia – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; - I-szy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w I - szy piątek – godz. 6.15, 7.00, 8.00, 16.30, 17.30, 18.30. Spowiedź w I-szy piątek rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 16.00. W każdy I-szy piątek m-ca - Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w intencji ofiarodawców i dobroczyńców na budowę świątyni oraz utrzymanie kościoła i bieżące remonty.

Sobota – 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

- I-sza sobota miesiąca - Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8.00 i 18.30. Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji Ojca Św., Radia Maryja i Telewizji „Trwam” oraz Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne.

Przy ołtarzu znajduje się puszka na budowę szopki. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.

Na sali „B” można otrzymać różne pozycje książkowe, kalendarze, karty świąteczne i okolicznościowe w dużym wyborze, opłatki wigilijne, świece CARITAS.

Opłatki wigilijne nabywamy tylko w parafii, nie kupujemy ich na bazarach i w supermarketach. Nikt też w parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

W środę dnia 7 grudnia o 19:30 w kinie Helios w Blue City będzie pokaz filmu „Prorok” -

- fragment historii o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Bilety w cenie 15 zł można zarezerwować przez sms: 502 54 55 56.

Caritas Polska po raz kolejny. prowadzi w tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wigilijna świeca jest symboliczną oznaką gotowości do dzielenia się miłością z tymi, którzy nie mogą radośnie przeżyć Świąt Bożego Narodzenia. Świece można nabyć na sali „B”.

Dzisiaj przed budynkiem kościoła wolontariusze z dzielnicy Ochota będą zbierać ofiary na rzecz Ukrainy. Prosimy o wsparcie .

Ogłoszenia Parafialne

20 listopada 2022

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wprowadza nas w ostatni tydzień roku liturgicznego w Kościele i przypomina, że Jezus powróci na ziemię jako potężny Król Chwały, by sądzić żywych i umarłych. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana .

Poniedziałek – 21 – listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Wtorek - 22 – listopada -wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki organistów, chórów i muzyków kościelnych. Orędownictwu św. Cecylii polecamy wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz muzyki organowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszym organiście p. Marku.

Środa – 23 listopada – W każdą środę o godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 17.30 – Msza św.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15.

Czwartek – 24 listopada – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

Piątek - 25 listopada - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej; -ostatni piątek miesiąca – Msza św. i modlitwa za Ojczyznę o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę – 27 listopada – rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W dniu 27 listopada ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne natomiast przed kościołem będzie prowadzona przez przedstawicieli Dzielnicy Ochota akcja finansowego wsparcia Ukrainy.

Jeden z naszych parafian organizuje pokaz filmu chrześcijańskiego "Johnny" opartego na prawdziwej historii o księdzu Janie Kaczkowskim.

Seans odbędzie się w środę 23.11 o 19.30 w kinie Helios w Blue City.

Bilety w cenie 15 zł można zarezerwować przez sms: 502 54 55 56.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Na sali „B” można otrzymać pozycje książkowe, karty okolicznościowe, dewocjonalia, prasę katolicką.

Ogłoszenia Parafialne

13 listopad 2022

XXXIII Niedziela zwykła

Dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - poświęcony Ukrainie pod hasłem „Uleczyć tęsknotę„. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu przeznaczone są na wsparcie Ukrainy.

Środa - 16 – listopada - wspomnienie NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

W każdą środę o godz. 16. Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 17.30 – Msza św.

Czwartek – 17 – listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Piątek – 18 – listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Wszystkich, którzy pragną lepiej poznać kult Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na kolejne spotkanie na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja Ks. Mariusza Bernysia.

Sobota – 19 – listopada – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy

W przyszłą niedzielę, 20 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana .

Jeden z naszych parafian organizuje pokaz filmu chrześcijańskiego "Johnny" – opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim oparta na prawdziwej historii.

Seans odbędzie się w środę 23.11 o 19:30 w kinie Helios w Blue City.

Bilety w cenie 15 zł można zarezerwować przez sms: 502 54 55 56.

Na sali „B” można otrzymać pozycje książkowe, karty okolicznościowe, dewocjonalia, prasę katolicką.

Ogłoszenia Parafialne

6 listopad 2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godz. 16.30 - Spotkanie dla Czcicieli Żywego Różańca, a o godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu .

W dniach od 1 do 8 listopada włącznie za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych możemy zyskać codziennie odpust zupełny.

W listopadzie, w dniach od 1 do 8 Różaniec św. za zmarłych po Mszy św. o godz. 8.00 a następnie w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 8.00.

Środa - 9 listopada - Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W każdą środę o godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz.17.30 Msza św. Nowennowa. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15

Czwartek – 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Zapraszamy na Kurs Przygotowania do Małżeństwa, który odbywa się w każdy czwartek o godz. 19.30 - sala „A”.

Piątek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

W dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Niech w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy za wszystkich, którzy przelewali swoją krew i oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy kształtują jej współczesność. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9,15 10.30, 12.00, 17.30, 18.30. Można spożywać pokarmy mięsne.

Z tej racji w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta a o godz. 17.00; po Mszy św. - koncert.

Sobota – 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Biskupa, męczennika.

Pan Robert, adwokat, w sobotę od godz. 9.00 będzie udzielał porad prawnych - zapisy w zakrystii.

Na sali „B” dyżuruje Pani, która przyjmuje miesięczne ofiary na deklaracje parafialne. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” - za ofiarność, pomoc i modlitwę.

Na sali „B” można otrzymać pozycje książkowe, karty okolicznościowe, dewocjonalia, prasę katolicką.

Ogłoszenia Parafialne

30 października 2022

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Ostatnia niedziela października czyli dzisiejsza jest dniem, w którym we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzimy „rocznicę poświęcenia kościoła własnego”.

Każda świątynia w ciągu roku obchodzi uroczyście dwa dni: dzień odpustu parafialnego i dzień konsekracji, to znaczy oddania na wyłączną własność Bogu, by był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Poświęcenia budującej się świątyni w dniu 22 sierpnia 1979 roku dokonał J. Em. Ks. Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a jej konsekracji w dniu 7 czerwca 1982 roku dokonał J. Em. Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

Msze św. od listopada w dni powszednie:

6.15, 7.00, 8.00, 17.30, 18.30.

Wtorek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 11.15 w dolnym kościele, tj. o godz.: 7,00, 8,00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.30, 20.00.

Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w dniu 1 listopada. Prawdziwa pamięć o zmarłych to pamięć modlitewna: w wypominkach, w zamówionej Mszy św. i ta osobista z ufnością, że nasza modlitwa ofiarowana za osobę zmarłą uprosi jej u Boga odpuszczenie grzechów i życie wieczne w Królestwie Nieba.

W dniu 1 listopada o godz.16.30 odprawione zostaną uroczyste Nieszpory i wspólne modlitwy za naszych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

W listopadzie od 3-go do 7-go różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 8.00 a następnie w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 8.00.

Środa – 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. 6.15, 7,00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30, 17.30, 18.30.

O godz. 10.00 i 18.30 odprawiona zostanie Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

Zmarłym przebywającym w czyśćcu możemy pomóc, uzyskując za nich odpusty, by zostali uwolnieni od kar doczesnych. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych możemy zyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

Niezależnie od tego 2 listopada można zyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiarujemy tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół i odmówić - Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego. Przy uzyskaniu odpustów należy być w stanie łaski uświęcającej /wykluczone przywiązanie do grzechu, nawet powszedniego/ i przyjąć Komunię św.

Można jeszcze włączać swoich bliskich zmarłych na wypominki - tj. modlitwy roczne i jednorazowe. Za wszystkich, których polecimy w tegorocznych wypominkach odprawiamy dwie Msze św. w Dzień Zaduszny i 12 Mszy św. w ciągu roku, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.30. W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz.12.00 są czytane wypominki i modlitwa Anioł Pański. Na wypominki można składać już dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej od godz. 9-tej.

Czwartek - 3 listopada – I czwartek miesiąca.

Spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej o godz. 19.00.

Piątek – 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

I-szy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w I - szy piątek – godz. 6,15, 7,00, 8,00, 16.30, 17.30, 18,30. Spowiedź w I-szy piątek rano od godz. 6,15 i po południu od godz. 16.00. W każdy I-szy piątek m-ca - Msza św. o godz. 18,30 odprawiana jest w intencji ofiarodawców i dobroczyńców na budowę świątyni oraz utrzymanie kościoła i bieżące remonty.

Sobota – 5 listopada – I-sza sobota miesiąca - Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi godz. 8,00. Msza św. o godz. 8,00 zostanie odprawiona w intencji Ojca Św., Radia Maryja i Telewizji „Trwam” oraz Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Dzisiaj punkt sprzedaży prasy i wydawnictw katolickich jest nieczynny.

Prasa katolicka w zakrystii. =======================================

Jeden z naszych parafian organizuje pokaz filmu chrześcijańskiego "Medjugorje".

Historia objawień Maryjnych w tamtym miejscu.

Seans odbędzie się w środę 9.11.2022 o 19:30 w kinie Helios w Blue City.

Bilety w cenie 15 zł można zarezerwować przez sms: 502 54 55 56.

Ogłoszenia Parafialne

23 październik 2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na misje.

Ostatnia niedziela października - czyli dzisiejsza - jest dniem, w którym we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzimy „rocznicę poświęcenia kościoła własnego”.

Każda świątynia w ciągu roku obchodzi uroczyście dwa dni: dzień odpustu parafialnego i dzień konsekracji, to znaczy oddania na wyłączną własność Bogu, by był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Poświęcenia budującej się świątyni, w dniu 22 sierpnia 1979 roku, dokonał J. Em. Ks. Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a konsekracji w dniu 7 czerwca 1982 roku, dokonał J. Em. Ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski. Miesiąc MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.

Weźmy w swoje dłonie Różaniec Święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Przychodźmy na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorek na godz. 18.30 i w czwartek na godz. 17.00.

Msze św. od listopada w dni powszednie:

6.15, 7.00, 8.00, 17.30, 18.30.

Piątek – 28 października – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

- dzień imienin Ks. Szymona. Życzymy Księdzu wiele łask bożych w realizowaniu powołania Chrystusowego i życzliwości od ludzi. Msza św. w intencji Solenizanta w sobotę o godz. 8.00.

– ostatni piątek m-ca, modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w czasie Mszy św. o godz. 17.30.

WYPOMINKI

Można jeszcze włączać swoich bliskich zmarłych na wypominki - tj. modlitwy roczne i jednorazowe. Za wszystkich, których polecimy w tegorocznych wypominkach, odprawiamy dwie Msze św. w Dzień Zaduszny i 12 Mszy św. w ciągu roku - w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.30. W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz.12.00 są czytane wypominki i modlitwa Anioł Pański. Na wypominki można składać już dzisiaj w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej od godz. 9.00.

Ogłoszenia Parafialne

16 Października 2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj 16 października przypada XXII DZIEŃ PAPIESKI, który obchodzony jest pod hasłem „ Blask prawdy ”. Z tej racji serdecznie zachęcamy do finansowego wsparcia Dzieła Nowego Tysiąclecia, które pomaga zdolnej, ubogiej młodzieży uzyskać upragnione wykształcenie.

Miesiąc MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.

Weźmy w swoje dłonie Różaniec Święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Przychodźmy na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorek na godz. 18.30 i w piątek na godz. 17.00.

Msze św. w miesiącu październiku w dni powszednie:

6.15, 7.00, 8.00, 17.30, 18.00.

16 października, 44 lat temu (1978r.), Bóg powołał Karola Wojtyłę, arcybiskupa krakowskiego, na Stolicę Piotrową.

Poniedziałek – 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Wtorek – 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty; dzień modlitw za pracowników służby zdrowia, za wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Środa – 19 października – przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, przy ul. Hozjusza 2. Msza św. o godz. 18.00.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz. 17.30 Msza św. w intencjach nowennowych.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15.

Czwartek – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

Zapraszamy na Kurs Przygotowania do Małżeństwa, który odbywa się w każdy czwartek o godz. 19.30 - sala „A”.

Piątek – 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Wszystkich, którzy pragną lepiej poznać kult Bożego Miłosierdzia zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek - 21 października - na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja Ks. Mariusza .

Sobota – 22 października – wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża;

– 22 października - 30 rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w intencji całego Kościoła.

Przyszła niedziela -23 października - rozpoczyna Tydzień Misyjny w całym Kościele. Ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Można już włączać swoich bliskich zmarłych na wypominki, tj. modlitwy roczne i jednorazowe. Za wszystkich, których polecimy w tegorocznych wypominkach odprawiamy dwie Msze św. w Dzień Zaduszny i 12 Mszy św. w ciągu roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.30. W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 są czytane wypominki i modlitwa Anioł Pański . Na wypominki można składać już dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Na sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia Zachęcamy do nabycia i czytania tygodników i miesięczników katolickich.

W parafii działają „róże różańcowe” męskie i żeńskie w ramach wspólnoty ŻYWY RÓŻANIEC. Członek „róży” modli się w intencjach wskazanych w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę Różańca św.. Spotkania członków Żywego Różańca odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 16.30. Osoby pragnące dołączyć do Żywego Różańca proszone są o kontakt telefoniczny do p. Ewy: 889 465 018.

 

 

v