Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

20 Października 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada Światowa Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na misje.

Miesiąc MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ.

Weźmy w swoje dłonie Różaniec Święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Przychodźmy na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.

Msze św. w miesiącu październiku w dni powszednie:

6.15, 7.00, 8.00, 17.30, 18.00.

W parafii działają „róże różańcowe” męskie i żeńskie w ramach wspólnoty ŻYWY RÓŻANIEC. Członek „róży” modli się w intencjach wskazanych w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę Różańca św.. Spotkania członków Żywego Różańca odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 16.30.

Osoby pragnące dołączyć do Żywego Różańca proszone są o kontakt telefoniczny do Ewy: 889 465 018.

Wtorek – 22 października – wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża. – 22 października - 28 rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, w intencji całego Kościoła.

Środa - 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.15

Piątek – 25 października – ostatni piątek m-ca, modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w czasie Mszy św. o godz. 17.30.

Niedziela – 27 października – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W niedzielę dzień imienin Ks. Szymona. Życzymy mu wiele łask bożych w realizowaniu powołania Chrystusowego i życzliwości od ludzi. Msza św. w jego intencji w sobotę o godz. 8.00.

Przyszła niedziela października jest dniem, w którym we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzimy „rocznicę poświęcenia kościoła własnego”.

Marsz Różańcowy w czwartek 24 października o godz. 19.00 przybędzie na modlitwę do naszej parafii. Trasa Marszu: Parafia św. Jakuba - Parafia NMP Królowej Świata - Parafia Opaczności Bożej - Parafia św. Jakuba.

Zapraszamy wszystkie mamy z dziećmi oraz mamy w stanie błogosławionym na Chrześcijańskie

Spotkania Mam, na wspólną rozmowę o doświadczeniu macierzyństwa . Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 10.00 w Sali A przy kancelarii parafialnej .

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Można już włączać swoich bliskich zmarłych na Wypominki - tj. modlitwy roczne, i jednorazowe.

Za wszystkich, których polecimy w tegorocznych wypominkach odprawiamy dwie Msze św. w Dzień Zaduszny i 12 Mszy św. w ciągu roku, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.30. W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 są czytane wypominki i modlitwa Anioł Pański .

Na wypominki można składać już dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Na sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia

Zachęcamy do nabycia i czytania tygodników i miesięczników katolickich.

 

 

v