Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

14 lipca 2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj 14 lipca –XII rocznica śmierci ks. prałata Józefa Gromka. Msza św. w Jego intencji o godz. 9.15.

Wtorek – 16 lipca - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; Matki Bożej Szkaplerznej. Z tym dniem związana jest historia szkaplerza. Na Górze Karmel (Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi karmelitów. Ich generałowi Szymonowi Stock 16 lipca 1251 r. w Cambridge ukazała się Matka Boża i wręczyła szkaplerz, obiecując, że kto go będzie nosił do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. „Nie umrze bez łaski Bożej ten, kto szkaplerz ów będzie wiernie nosił”.

Zewnętrznym potwierdzeniem jest noszenie szkaplerza i codzienne odmawianie „Pod Twoją obronę”. Niech ten dzień będzie dla nas, chrześcijan przypomnieniem, że medalik noszony z wiarą i miłością jest źródłem mocy i siły.

Środa - 17 lipca - adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 16.00, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz. 17.30 Msza Św. w intencjach nowennowych.

Czwartek – 18 lipca – wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, kapłana.

Sobota – 20 lipca– wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

Msze św. w niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu:

godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.30, 20.00.

Msze św. w dni powszednie - godz. 7.00, 8.00, 17.30, 18.30.

Kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki.

Wszystkich, którzy pragną lepiej poznać kult Bożego Miłosierdzia zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 20 lipca na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja Ks. Mariusza .

W czasie urlopów i wakacji, zadbajmy nie tylko o ciało, ale także o naszego ducha. Nie zapominajmy o niedzieli, która jest dniem w sposób szczególny poświęconym Panu Bogu.

Czasopisma można nabyć w zakrystii.

 

 

v