Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

9 sierpnia 2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek - 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Wtorek - 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Piątek - 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

Sobota - 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - największe święto Maryjne. Myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród zawirowań historii, także tej najnowszej. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone bukiety kwiatów, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

15 sierpnia - to także dzień, w którym Polacy nie zapominają o modlitwie dziękczynnej za „Cud nad Wisłą” .

Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10,30, 12.00, 18.30, 20.00.

Po każdej Mszy św. - poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Poświęcone wiązanki zaniesione do domu i umieszczone przy wizerunku Maryi, niech ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie dla nas czyni Pan Bóg.

W przyszłą sobotę - 22 sierpnia - przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa w liturgiczne Wspomnienie NMP, Królowej. Mszę Św. odpustową w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej o godz. 18.30 celebrował będzie ks. Rafał Dawidowicz nasz rodak. Po Mszy św. , jeśli będzie pozwolenie, odbędzie się Procesja Eucharystyczna - ulicą Opaczewską do Orzeszkowej i powrót ulicą Opaczewską - strona nieparzysta do kościoła. Msze św. w dniu odpustu – godz. 7.00, 8.00, 9.00 i główna Msza św. o godz. 18.30.

Do udziału w Procesji Eucharystycznej zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i wszystkie zespoły parafialne. Spotkanie dzieci sypiących kwiaty zapraszamy na godz. 18.00.

Aby dostąpić odpustu, należy być w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź w piątek 21 sierpnia od godz. 7.00. do 8.30, a po południu od godz. 17.00 do 19.00.

Próba sypania kwiatów w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci.

Dzisiaj prasę katolicką można otrzymać w zakrystii .

 

 

v