Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

23 stycznia 2022 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Chrzest źródłem jedności chrześcijańskiej”. Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa i w łączności z Nim modlimy się o rychłe zjednoczenie tych, którzy w Niego wierzą. Pan Jezus domaga się od swoich uczniów wzajemnej miłości.

Dzisiaj - 23 stycznia - niedziela Słowa Bożego; 8 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski .

Poniedziałek - 24 stycznia - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek – 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

Środa - 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Piątek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. - ostatni piątek m-ca, modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

Sobota -29 stycznia – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny; które mieszkają i pracują na terenie naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.15, by modlić się za Zgromadzenie, o świętość Sióstr oraz o dar nowych powołań do Zgromadzenia.

W sali „B” można otrzymać prasę katolicką, wydawnictwa religijne, dewocjonalia.

W parafii działają „róże różańcowe” męskie i żeńskie w ramach wspólnoty ŻYWY RÓŻANIEC. Członek „róży” modli się w intencjach wskazanych w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę Różańca św.. Spotkania członków Żywego Różańca odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 16.30. Osoby pragnące dołączyć do Żywego Różańca proszone są o kontakt telefoniczny do p. Ewy: 889 465 018.

 

 

v